شرایط تحصیل در کانادا+پزشکی، راهنمای گام به گام 2020

برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های کانادا به‌عنوان دانشجوی پزشکی چه کاری باید انجام دهم؟ چگونه می‌توانم آرزوی تحصیل پزشکی در کانادا را برآورده کنم؟ عده‌ای تصور می‌کنند که تحصیل در رشته پزشکی تنها در ایران یک چالش بزرگ است و کشورهای دیگر مانند کانادا شرایط راحت‌تری را برای پذیرش در این رشته دارند. درصورتی‌که تحصیل پزشکی در کانادا هم علاقه‌مندان زیادی دارد. علاوه بر نیروی بومی کانادا، دانشجویان بین‌المللی زیادی از سرتاسر جهان هم علاقه‌مند به حضور در دانشگاه‌های کانادا و تحصیل در این رشته هستند. تعداد صندلی‌های رشته پزشکی در کانادا هم کم است و برای موفقیت در این کشور باید با زیر و بم چگونگی تحصیل پزشکی در کانادا آشنا باشید. البته نمی‌توان هزینه‌های بالای تحصیل پزشکی در کانادا را هم نادیده گرفت! در این مقاله همه‌چیز درباره تحصیل در کانادا در رشته پزشکی را برایتان آورده‌ایم. با ما همراه باشید و با راه و روش وارد شدن به دانشکده‌های پزشکی کانادا بیشتر آشنا شوید.

 

راهنمای مقاله تحصیل پزشکی در کانادا

برای اینکه بهتر بتوانید برای تحصیل پزشکی در کانادا آماده شوید، یک مسیر مشخص برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های پزشکی کانادا را  برای شما آماده کرده‌ایم. در اینجا فهرست مطالبی که باید دراین‌باره بدانید ارائه کردیم.

 • مدت زمان تحصیل پزشکی در کانادا
 • سیستم مراکز آموزشی کانادا
 • پیش شرط تحصیل پزشکی در کانادا
 • هزینه‌های تحصیل پزشکی در کانادا
 • درخواست ویزای تحصیلی کانادا
 • مراحل پذیرش پزشکی در کانادا

 

دانشگاه‌های پزشکی در کانادا

2) دانشگاه دالهاوزی 1) دانشگاه مموریال
4) دانشگاه شربروک 3) دانشگاه لاوال
6) دانشگاه مک گیل 5) دانشگاه مونترال
8) دانشگاه مک مستر 7) دانشگاه تورنتو

 

 • نحوه ثبت‌نام در دانشگاه پزشکی کانادا
 • هزینه‌های تحصیل پزشکی در کانادا
 • بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی در کانادا
 • برنامه بورسیه تحصیلی کانادا
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی ونیر کانادا
 • کار در کانادا بعد از فارغ التحصیلی به‌عنوان پزشک

مدت زمان تحصیل پزشکی در کانادا

مدت زمان تحصیل پزشکی در کانادا در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است؛ اما معمولا بازه زمانی سه تا پنج سال برای تحصیل در این رشته در نظر گرفته می‌شود. برای ثبت‌نام در دانشکده پزشکی در کانادا، متقاضی باید مدرک لیسانس بیولوژی (biology) یا سایر رشته‌های مرتبط با آن را داشته باشد.

سپس متقاضی به مدت یک سال به‌صورت مقدماتی تحت تعلیم قرار می‌گیرد، تا دانش کافی در زمینه بیولوژی، علوم انسانی و علوم اجتماعی را به دست بیاورد. سال‌های بعدی تحصیل معمولا دو سال طول می‌کشد تا دانشجویان مهارت‌های اساسی را به دست بیاورند و شروع به کار کنند. سپس، دانشجویان باید دو سال را در مراکز درمانی مانند بیمارستان به‌عنوان کارآموز فعالیت داشته باشند.

در پایان این چهار یا پنج سال، دانشجو باید دوره رزیدنتی (residency) خودش را به اتمام رسانده باشد. پس‌ازآن، دانشجو قبل از اینکه به‌عنوان پزشک عمومی یا پزشک متخصص به‌صورت رسمی شروع به کار کند، باید بین دو تا پنج سال در محیط بیمارستان فعالیت داشته باشد.

سیستم مراکز آموزشی کانادا

تمام هفده دانشکده پزشکی کانادا، برنامه‌های تحصیلی یکپارچه‌ای را برای مدرک تحصیلی پزشکی (MD) ارائه می‌دهند. این مدرک، اولین دیپلم حرفه‌ای است که یک دانشجوی رشته پزشکی می‌تواند در کانادا اخذ کند.

هر دولت استانی کانادا که میزبان دانشگاه مورد نظر است، تعداد صندلی‌های مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در کانادا را با توجه به ظرفیت جذب، وضعیت تامین مالی و نیازهای آینده آن استان برای چارچوب‌های بهداشتی تعیین می‌کند.

باوجوداینکه متقاضیان تحصیل پزشکی در کانادا می‌توانند به کالج‌ها و دانشگاه‌های متعدد در این کشور مراجعه کنند، اما عمده دانشجویان پذیرفته‌شده در دانشگاه‌های پزشکی کانادا را شهروندان این کشور یا کسانی که در استان محل دانشگاه ساکن هستند تشکیل می‌دهند.

با این گفته‌ها، حتما تابه‌حال متوجه شده‌اید که، سیستم آموزش پزشکی کانادا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا فقط در برخی از دانشگاه‌های کانادا ثبت‌نام کنند نه همه دانشگاه‌های این کشور!

در کنار دانشگاه‌های بین‌المللی کانادا، بعضی از دانشگاه‌های استانی این کشور هم در صورت داشتن صندلی آزاد می‌توانند دانشجویان خارجی را پذیرش کنند. این موضوع تنها با توافق دولت‌های ایالت‌ها و نهادهای بین‌المللی امکان‌پذیر است. برای آگاهی دراین‌باره، باید اخبار تحصیل پزشکی در کانادا را پیگیری کنید و با مراکز آموزشی استانی این کشور در تماس باشید.

پیش شرط تحصیل پزشکی در کانادا

برای تحصیل پزشکی در کانادا باید پیش‌شرط‌های زیر را رعایت کنید.

آزمون‌های زبان

برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های پزشکی کانادا باید یکی از مدارک زبان TOEFL، IELTS، MELAB یا CAEL را داشته باشید. البته ممکن است برخی از مراکز آموزشی کانادا نیاز به مدرک زبان متفاوتی داشته باشند؛ بنابراین باید قبل از هر کاری شرایطی که دانشگاه برای مدرک زبان در نظر گرفته را بررسی کنید.

هزینه‌های تحصیل پزشکی در کانادا

دانشجویان بین‌المللی به دلیل اینکه اقامت دائم کانادا را ندارند، باید برای ثبت‌نام اولیه گواهی تمکن مالی را برای تهیه هزینه‌های حین تحصیل آماده کنند.

درخواست ویزای تحصیلی کانادا

یک دانشجوی بین‌المللی که مایل به تحصیل پزشکی در کانادا است، باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کند تا بتواند به‌صورت قانونی وارد این کشور شود. برای اینکه ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید، باید به سفارت کانادا مراجعه کنید.

مراحل پذیرش پزشکی در کانادا

اگر مشکلی برای اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه و ثبت‌نام در دانشکده‌های پزشکی کانادا وجود نداشته باشد، متقاضی می‌تواند برای تحصیل پزشکی در کانادا اقدام کند. در این بخش از مقاله مراحلی که یک دانشجو برای پذیرفته شدن در دانشکده پزشکی کانادایی باید طی کند را آورده‌ایم.

انتخاب اولیه

بیشتر استان‌های کانادا، برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی به دنبال کسانی هستند که تحصیلات مرتبط با رشته پزشکی را قبل از اپلای برای این رشته داشته باشند. درصورتی‌که دانشجو دوره‌های علوم پایه را گذرانده باشد. در مرحله بعد، نوبت به بررسی شرط معدل برای تحصیل پزشکی در کانادا می‌رسد. برای ادامه تحصیل در این رشته باید امتیاز معدلتان (GPA) را از 3.5 تا 4 باشد. البته اغلب کسانی که وارد دانشگاه‌های کانادا می‌شوند، امتیازی بین 3.8 تا 4 دارند.

در مرحله اولیه، دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا علاقه‌مند هستند که دانشجویان دستاوردهایشان و انگیزه نامه خودشان را برای ادامه تحصیل در این رشته ارائه کنند. بعضی از موسسات آموزشی کانادا، از دانشجویان می‌خواهند که، نامه امضاشده توسط موسسات قبلی تحصیلی خودشان را که نشان‌دهنده میزان جدی بودن آن‌ها در ادامه تحصیل و موفقیت در تعاملات اجتماعی است ارائه کنند. بعضی از دانشگاه‌های پزشکی کانادا هم پیش شرط قبولی آزمون‌های MCAT یا CASPer را برای ثبت‌نام کردن در رشته پزشکی در نظر می‌گیرند.

آزمون MCAT

اغلب دانشگاه‌های پزشکی کانادا شرط قبولی در آزمون MCAT را برای ادامه تحصیل متقاضیان ارائه می‌کنند. این آزمون به­صورت استاندارد طراحی‌شده و شامل سوال­های چند گزینه‌ای است. ازجمله مواردی که در این آزمون ورودی مورد اهمیت است می‌توان به توانایی حل مسئله، منطق و استدلال و توانایی رایتینگ اشاره کرد. همچنین دانشجو در این آزمون در زمینه دانش اولیه و کانسپت­های مورد نیاز برای ورود به دانشکده پزشکی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

این آزمون به چهار بخش تقسیم‌شده است و بر اساس مهارت متقاضی، در هر بخش نمره‌ای از یک تا 15 به وی تعلق می‌گیرد.

 • گروه علوم فیزیکی
 • گروه علوم بیولوژی
 • بخش استدلال‌های شفاهی و استنتاج
 • گروه ساختار نوشتاری و ویرایشی (در این مرحله از دانشجویان درخواست نوشتن دو مقاله کوتاه می‌شود و با نمرات J پایین‌ترین تا T بالاترین نوشتار آن‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد).

آزمون CASPer

آزمون CASPer یک آزمون آنلاین با مدت زمان 90 دقیقه است. این آزمون برای شخصیت شناسی دانشجویان در نظر گرفته‌شده و مطابق آن، مهارت‌های حرفه‌ای دانشجویان را در طول تحصیل و پس از فارغ التحصیلی ارزیابی می‌کنند. این آزمون در 12 مرحله انجام می‌شود.

بعضی از بخش‌ها مربوط به نحوه پاسخگویی به سه سوال در عرض پنج دقیقه، پس از تماشای فیلم و خواندن متن‌های مربوط به یک موضوع خاص است. بقیه موارد مربوط به سوال‌های عمومی است و به دانشجویان کمک می‌کند تا توانایی‌های تجزیه‌وتحلیل خودشان را محک بزنند.

لازم به ذکر است که، این آزمون به‌جای آزمون MCAT توسط برخی از دانشکده‌های پزشکی ملاک اعتبارسنجی دانشجویان است.

مصاحبه شفاهی

پس از انتخاب دانشجویان و پذیرفته شدن آن‌ها در آزمون CASPer، دو مرحله مصاحبه برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

نوع اول: مصاحبه سنتی استاندارد

در این مرحله، داوطلب در مقابل یک گروه آزمایشی متشکل از اساتید، دانشجویان برجسته و برخی از کارکنان دانشگاه می‌نشیند و به گفتمان می‌پردازد.

مصاحبه نوع دوم: مصاحبه کوتاه چندگانه (MMI)

این مصاحبه شامل شش تا ده مصاحبه کوتاه است که به‌صورت مرحله‌ای برگزار می‌شود. هر کدام از این مصاحبه‌ها  محورهای مختلفی دارند. در ابتدای کار، داوطلب توسط یک سری سوال راستی آزمایی می‌شود. سپس به سری دوم سوال‌ها پاسخ می‌دهد.

روش MMI در اکثر دانشکده‌های پزشکی کانادا رایج است و این روزها در بیشتر دانشگاه‌های پزشکی جهان هم استفاده از این روش رواج پیداکرده است.

دانشگاه‌های پزشکی در کانادا

حدود 17 دانشگاه پزشکی در کانادا وجود دارد که انواع رشته‌های پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و غیره را ارائه می‌کنند؛ اما تعداد محدودی از این دانشگاه‌ها دانشجویان بین‌المللی را برای ادامه تحصیل پزشکی در کانادا و گرایش‌های مرتبط با آن پذیرش می‌کنند. در ادامه این دانشگاه‌ها را برایتان آورده‌ایم.

1) دانشگاه مموریال (Memorial University)

این دانشگاه در جزیره نیوفاندلند واقع‌شده است. دانشجویان می‌توانند به مدت چهار سال در این دانشگاه مشغول به تحصیل باشند و درنهایت، مدرک لیسانس یا کارشناسی یکی از رشته‌های علوم پایه پزشکی را دریافت کنند. زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در این دانشگاه، زبان انگلیسی است. شرایط این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • معدل (GPA) مورد نیاز: 3.85 تا 4
 • مدرک MCAT: نیاز است
 • مدرک CASPer: نیاز نیست
 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2019 تا 2020: 80 نفر

2) دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)

این دانشگاه در استان نوا اسکوشیا واقع‌شده است. تعداد سال‌های تحصیل در نظر گرفته‌شده در این دانشگاه چهار سال است و زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در آن، زبان انگلیسی است. شرایط این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • معدل (GPA) مورد نیاز: 3.85 تا 4
 • مدرک MCAT: نیاز است
 • مدرک CASPer: نیاز است
 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2018 تا 2019: 109 نفر

3) دانشگاه لاوال (Laval University)

دانشکده پزشکی دانشگاه لاوال در شهر کبک کانادا واقع‌شده است. سال‌های تحصیل در این دانشگاه بسته به ظرفیت دانشگاه از چهار تا پنج سال در نظر گرفته‌شده است. زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه، زبان فرانسوی است. شرایط این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • معدل (GPA): نیاز نیست
 • مدرک MCAT: نیاز نیست
 • مدرک CASPer: نیاز است
 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2019 تا 2020: 221 نفر

4) دانشگاه شربروک (Sherbrooke University)

دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی شربروک در شهر کبک واقع‌شده است. تعداد سال‌های تحصیل در این دانشگاه چهار سال در نظر گرفته‌شده و زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه زبان فرانسوی است. داوطلبان برای ورود به این دانشگاه باید مدرک دیپلم مقدماتی معتبر مورد تایید وزارت آموزش‌وپرورش کبک را ارائه کنند.

 تفاوت این دانشگاه با دانشگاه‌های پزشکی دیگر کانادا در این است که پذیرفته شدن در آن به نتایج دوره متوسطه و نتایج علمی دانشگاه بستگی دارد و نمرات و آزمون‌های دیگر ملاک پذیرش در این دانشگاه نیست! سایر موارد این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 

 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2018 تا 2019: 199 نفر

5) دانشگاه مونترال (University of Montreal)

کالج پزشکی دانشگاه مونترال در شهر مونترال کانادا واقع‌شده است. بازه زمانی تحصیل در دانشگاه بین چهار تا پنج سال در نظر گرفته‌شده و زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه مونترال، زبان فرانسوی است. این دانشگاه پزشکی آزمون خاصی را برای ورودی متقاضیان در نظر نگرفته است. شرایط تحصیل در دانشگاه مونترال نتایج دبیرستان متقاضی و نتایج به‌دست‌آمده در سال‌های اولیه تحصیل وی در رشته پزشکی در کانادا است. سایر موارد این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2018 تا 2019: 291 نفر

6) دانشگاه مک گیل (McGill University)

دانشگاه مک گیل در شهر مونترال کانادا واقع‌شده است. این دانشگاه بازه زمانی چهارساله را برای تحصیل در نظر گرفته است. درس‌های دانشگاه مک گیل به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شود. دانشجو موظف است گواهی دوره مقدماتی یک‌ساله را برای دوره تخصصی پزشکی ارائه کند. درصورتی‌که دانشجویان قصد داشته باشند برنامه‌ای غیر از MD را دنبال کنند، باید گواهی CEGEP را ارائه کنند. شرایط این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • معدل (GPA): 3.5 تا 4
 • مدرک MCAT: نیاز است
 • مدرک CASPer: نیاز است
 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2018 تا 2019: 179 نفر

7) دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

کالج پزشکی تورنتو در انتاریو کانادا واقع‌شده است. دوره تحصیلی این دانشگاه به‌صورت چهارساله است و زبانی که دروس در این دانشگاه ارائه می‌شود، زبان انگلیسی است. داوطلبانی که می‌خواهند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند، باید مدرک دانشگاهی یکی از رشته‌های مرتبط با پزشکی را داشته باشند. شرایط این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • معدل (GPA): 3.6 تا 4
 • مدرک MCAT: نیاز است
 • مدرک CASPer: نیاز نیست
 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2018 تا 2019: 259 نفر

8) دانشگاه مک مستر(McMaster University)

این دانشگاه هم در انتاریو کانادا واقع‌شده است. حداقل مدت تحصیل در این دانشگاه سه سال تعیین‌شده و زبان مورد نیاز برای ثبت‌نام در آن، زبان انگلیسی است. شرایط این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • معدل (GPA): 3 تا 4
 • مدرک MCAT: نیاز است
 • مدرک CASPer: نیاز است
 • نوع مصاحبه: MMI
 • تعداد افراد پذیرفته‌شده در 2018 تا 2019: 203 نفر

نکته: در دانشگاه انتاریو کانادا شش کالج پزشکی وجود دارد و دانشجویان بین‌المللی فقط از بین مک مستر و تورنتو می‌توانند یک گزینه را انتخاب کنند.

نحوه ثبت‌نام در دانشگاه پزشکی کانادا

روال ثبت‌نام در دانشکده‌های پزشکی کانادا به این صورت است که ابتدا باید شرایط دانشگاه‌های که دانشجوی بین‌المللی برای رشته پزشکی پذیرش می‌کنند را بررسی کنید. سپس در مهلت زمانی تعیین‌شده برای ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها اقدام کنید. پس از پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه‌ها، باید برای مصاحبه شفاهی حاضر شوید. پس از پذیرفته شدن مدارک ارائه‌شده و قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه دانشگاه مورد نظر، می‌توانید برای تحصیل پزشکی در کانادا اقدام کنید.

هزینه‌های تحصیل پزشکی در کانادا

برای مشخص شدن هزینه‌های تحصیل پزشکی در کانادا، باید تمام هزینه‌های مربوط به تحصیل در این رشته را به‌طور دقیق تخمین بزنید. برنامه انتخاب‌شده برای تحصیل پزشکی در کانادا و محل اقامت دانشجو بخشی از این مبالغ است.

اگر دانشجو مقیم کانادا باشد، هزینه‌ای برای اقامت در کانادا نخواهد داشت؛ اما درصورتی‌که دانشجو بین‌المللی وارد این کشور شود، باید مبلغی را هم برای اجاره اقامتگاه در طول تحصیل در نظر بگیرد. البته هزینه‌های زندگی در کانادا از یک شهر به شهر دیگر متفاوت است و هزینه دانشگاه‌های پزشکی کانادا هم متفاوت هستند.

اگر دانشجو مقیم کانادا باشد، هزینه تحصیل در رشته پزشکی حدود 16.798 دلار کانادا در سال تخمین زده می‌شود، این در حالی است که در انتاریو ممکن است این مبلغ به 27.304 دلار در سال برسد.

برای دانشجویان بین‌المللی، تحصیل در رشته پزشکی در کانادا ممکن است از 27.379 دلار در دانشگاه شربروک شروع شود و در دانشگاه تورنتو به 72،840 دلار در سال برسد. البته این مبالغ طبق هزینه‌های اعلام‌شده در سال 2018 است. علاوه بر این مبالغ، هزینه‌ای هم برای ثبت‌نام دانشجویان در نظر گرفته‌شده و بین 75 تا 2208 دلار است.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی در کانادا

همان‌طور که تابه‌حال متوجه شده‌اید، دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در کانادا باید هزینه‌های بالایی را پرداخت کنند. بااین‌حال، برخی از بورسیه‌ها تقریبا تمام هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهند و می‌توانند یک گزینه مناسب برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تحصیل متقاضیان باشد. بورسیه‌های تحصیلی کانادا برای رشته‌های پزشکی عبارتند از:

برنامه بورسیه تحصیلی کانادا

معرفی نامزدهای این برنامه از ژانویه تا مارس 2020 آغاز می‌شود.

بورسیه تحصیلی ونیر کانادا

این بورسیه تحصیلی با هدف جذب دانشجویان برجسته از کانادا یا جاهای دیگر برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در یکی از موسسات دانشگاهی کانادا در نظر گرفته‌شده است.

کار در کانادا بعد از فارغ التحصیلی به‌عنوان پزشک

پزشک شدن در کانادا به معنای اطمینان از داشتن یک زندگی راحت، حقوق مناسب و مسیر شغلی تضمین‌شده است. طبق داده‌های وبلاگ Qbank Blog کانادا، مبلغی که یک پزشک در طول یک سال در کانادا کسب می‌کند، تقریبا 33.9000 دلار است. با توجه به اینکه اقامت دائم کانادا را دارید و تا چه اندازه توانسته‌اید در طول تحصیل موفق عمل کنید، پس از اتمام تحصیلتان می‌توانید در یکی از بیمارستان‌های کانادا مشغول به کار شوید و درآمد کسب کنید. البته قبل از شروع به کار رسمی، پزشک‌های عمومی دو سال و پزشک‌های متخصص شش سال باید به‌عنوان نیروی طرح در مراکز درمانی کانادا کار کنند.

و درنهایت...

اگر نجات جان انسان‌ها برایتان مهم است، تحصیل در رشته پزشکی می‌تواند شما را به آرزویتان برساند. کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است و دانشکده‌های پزشکی کانادا در جهان مشهور هستند. در این مقاله شرایط تحصیل پزشکی در کانادا در کانادا را برایتان آوردیم. اگر سوالی برایتان پیش‌آمده و می‌خواهید درباره پزشکی خواندن در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید، با مشاورین کانادا اپلای در تماس باشید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست

نظرات کاربران

درخواست مشاوره رایگان (سریعا با شما تماس میگیریم)