10 تا از بهترین مشاغل کانادا در سال 2020 را بشناسید.

این روزها رشد اقتصادی کانادا ثابت مانده و این موضوع منجر به دستاوردهای ثابت اما متوسط شده است. البته بیکاری در این کشور هم به پایین‌ترین میزان خودش در سال‌های اخیر رسیده است. این موضوع برای اغلب کارفرمایان کانادایی که به دنبال نیروی کار متخصص هستند، یک موضوع نگران‌کننده به نظر می‌رسد. اما یک خبر خوب برای کسانی است که پس از تحصیل در کانادا می‌خواهند وارد بازار کار این کشور شوند، یا اینکه قصد دارند از طریق اکسپرس اینتری یا جاب آفر به کانادا مهاجرت کنند.

با ورود به سال 2020، حرف‌وحدیث‌هایی وجود دارد که ممکن است کانادا دوباره دچار یک رکود اقتصادی جزئی شود. البته کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که رکود اقتصادی پیش روز به‌سختی رکود اقتصادی بزرگ سال 2008 نخواهد بود و کانادا در مقایسه با سایر کشورها از موقعیت خوبی برخوردار است. اما همچنان باعث نگرانی بسیاری از کانادایی‌ها و مهاجرانی که قصد کار یا تحصیل در کانادا را دارند شده است.

خبر خوبی که به گوش می‌رسد، نشان‌دهنده این موضوع است که بسیاری از مشاغل کانادا از دستخوش این رکود اقتصادی در امان می‌مانند. در این مقاله قرار است بهترین مشاغل کانادا را به شما معرفی کنیم. اگر قصد دارید که در این سال در کانادا مشغول کار شوید، حتما این لیست را بررسی کنید و شغل مناسبی برای خودتان در نظر بگیرید.

 

معرفی بهترین مشاغل کانادا

بهترین مشاغل کانادا عبارتند از:

1. تکنولوژی (technology)

مشاغل IT سال گذشته سریع‌ترین رشد را در کانادا داشته­اند. این موضوع می‌تواند یکی از بهترین خبرها برای سال 2020 باشد. این رشد به دلیل این بوده که کانادا به لطف صحنه فن‌آوری پررونق خودش در شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و مونترال همچنان مورد توجه مشاغل با زیرساخت تکنولوژی‌های روز دنیا بوده است. مشاغل برنامه‌نویسی و توسعه ازجمله پررونق‌ترین مشاغل این گروه هستند.

2. مدیر اداری (administrative)

از ترس اینکه هوش مصنوعی و فناوری جایگزین کارمندان دفتر اداری می‌شود، نباید آن را به‌طور کامل کنار بزنیم. چون فناوری تا هراندازه هم پیشرفت کند، هیچ‌وقت نمی‌تواند رفتاری مانند یک انسان معمولی داشته باشد. با این دیدگاه، یکی از شغل‌های تقاضا در کانادا، مدیر اداری است. مسئولیت‌هایی که کارمندان این گروه دارند مدام در حال تغییر است و به‌روز می‌شود. جالب است بدانید که در سال 2020، کارمندان اداری با تخصص در زمینه‌هایی مانند نرم‌افزارهای فنی یا حسابداری مورد تقاضای سازمان‌های زیادی هستند. با توجه به این رشد، نام این گروه هم در بین بهترین مشاغل کانادا قرار می‌گیرد.

3. تولید (manufacturing)

بخش تولید در کانادا طی چند سال گذشته با چالش‌هایی روبرو شده است، این موضوع به دلیل مشکلات تجاری پیش‌آمده و تعطیلی کارخانه‌های متعدد رخ‌داده است. با وجود توافق‌نامه USMCA که قرار است در سال 2020 به تصویب برسد، مسیر پیش روی تولیدکنندگان کانادایی هموارتر خواهد بود. با توجه به اینکه اغلب کشورهای توسعه‌یافته از سمت مشاغل عمومی دورتر می‌شوند و به سمت مشاغلی که نیاز به مهارت دارند می‌روند، شاخه‌های شغلی تولیدی هم ازجمله مشاغل مورد نیاز کارفرمایان کانادایی خواهد بود.

4. مشاغل مهندسی (engineering)

افزایش جمعیت کانادا منجر به تقاضای شدید برای مسکن و زیرساخت‌های جدید شده است. این تقاضا در شهرهای بزرگ کانادا بیشتر است. بااین‌وجود، تنها مشاغل مربوط به مهندسی عمران در کانادا مورد توجه نیستند. بلکه کسانی که در زمینه‌های دیگر مانند مهندسی برق، مهندسی صنایع یا تولید فعالیت دارند هم می‌توانند برای مشاغل مهندسی کانادا اقدام کنند.

5. اقتصاد و حسابداری (finance and accounting)

علی‌رغم نگرانی‌هایی که درباره امکان مواجه‌شدن کانادا با رکود اقتصادی در سال 2020 وجود دارد، بخش مالی پایدار کانادا می‌تواند در برابر هر طوفانی مقاومت کند. همان‌طور که میدانید امنیت و درستی داده‌ها برای هر کشور و سازمانی مهم است، به همین دلیل ازجمله بهترین مشاغل کانادا می‌توان به مشاغل مربوط به حسابداری و اقتصاد اشاره کرد. کسانی که در این شغل‌ها فعالیت دارند، به خوبی می‌توانند نقدینگی را مدیریت کنند و نبض بازار را در دست بگیرند تا شرکت‌های کانادایی از جریان تند بادهای اقتصادی به‌خوبی عبور کنند.

6. فروش و بازاریابی (sales and marketing)

امروزه مشاغل فروش و بازاریابی کاملا دیجیتالی شده‌اند و عمیقا با فناوری دیجیتال و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها ترکیب‌شده‌اند. بنابراین چه بخواهید و چه نه، باید قبول کنید که یکی از آن‌ها را نمی‌توانید را بدون دیگری داشته باشید.

اگر می‌خواهید در سال 2020 در این حیطه موفق شوید، باید مهارت‌های دیجیتالی خودتان را تقویت کنید. کسب دانش و مهارت در زمینه CRM، SEO، ابزارهای تجزیه‌وتحلیل گوگل مانند گوگل آنالیتیکس و سایر مهارت‌های دیجیتالی، می‌تواند آینده شغلی شما را در زمینه فروش و بازاریابی تضمین کند.

7. منابع انسانی (human resources)

با پایین آمدن نرخ بیکاری در پایین‌ترین سطح ثبت‌شده در کانادا، وظیفه متخصصین منابع انسانی برای شناخت استعدادها و جذب آن‌ها به سازمان‌ها پررنگ‌تر شده است. منابع انسانی یا HR وظایف متعددی دارد. ازجمله آن‌ها می‌توان به پیدا کردن روش‌های خلاقانه برای جذب نیروهای بااستعداد و کاهش گردش مالی شرکت در اثر تعدیل و تعویض نیروها تا برند سازی و شناخته شدن برند به‌عنوان سازمانی با رابطه کارفرمایی موفق اشاره کرد. کسانی که به‌عنوان نیروی منابع انسانی در سال 2020 در شرکت‌های کانادایی استخدام می‌شوند، باید این کار را به‌خوبی انجام دهند.

8. پشتیبانی مشتریان (customer support)

عده‌ای از مردم تصور می‌کنند که در روزهای آینده قرار است هوش مصنوعی جایگاه انسان‌ها را حتی در تعاملات اجتماعی بگیرد، به همین دلیل نیازی به ارائه خدمات پشتیبانی مشتریان توسط انسان‌ها وجود ندارد. درصورتی‌که این بخش همچنان در سال 2020 یک بخش مهم است.

متخصصانی که روابط دوستانه‌ای با مشتریان دارند و به‌خوبی می‌توانند مشکلات و نیازهای آن‌ها را برطرف کنند، همچنان در صنایع مختلف مورد نیاز هستند. افراد باهوشی که در زمینه فناوری، استفاده از CRM و پشتیبانی از مشتریان سابقه خوبی دارند، می‌توانند برای این گزینه که به‌عنوان یکی از بهترین مشاغل کانادا شناخته می‌شود اقدام کنند.

9. مدیریت جریان کالا یا لجستیک (logistics)

بخش مدیریت جریان کالا یا لجستیک روزهای خوبی را در کانادا سپری می‌کند. چون با وجود افتتاح فروشگاه‌ها و مراکز بزرگ، این روزها انبارهای زیادی در سراسر کشور کانادا تدارک دیده‌شده است. وجود انبارهای جدید، باعث ایجاد نیاز بیشتری به افرادی که در زمینه مدیریت جریان کالا یا لجستیک فعالیت دارند شده. انتظار می‌رود که در سال 2020 کانادا شاهد گسترش بخش تدارکات باشد، زیرا فروش الکترونیکی با وجود شیوع بیماری کرونا با رشد خوبی مواجه بوده و پیش‌بینی می‌شود که این رشد ادامه داشته باشد.

10. مدیر پروژه (project manager)

مدیران پروژه در بخش‌های مختلف سازمان‌ها ازجمله بخش IT تا بخش مهندسی و بازاریابی مورد نیاز هستند. معمولا مدیران پروژه در زمینه‌ای که در آن مشغول به کار هستند سابقه خوبی دارند. در کنار این سابقه، مدیر پروژه باید مهارت مدیریت پروژه، توانایی ایجاد تغییر در پروژه‌های پیچیده، مدیریت موثر بودجه و افراد را داشته باشد. مدیران پروژه با گواهینامه حرفه‌ای مدیریت پروژه (PMP) به‌ویژه در سال 2020 موردنیاز سازمان‌های کانادایی بسیاری هستند. اگر این تخصص‌ها را دارید، می‌توانید برای این گزینه از بهترین مشاغل کانادا اقدام کنید.

و در انتها...

در این مقاله بهترین مشاغل کانادا در سال 2020 را برایتان آوردیم اگر به دنبال مشاغلی هستید که کمتر تخصصی باشند و هرکسی بتواند از عهده آن‌ها بربیاید، باید تلاش بیشتری برای پیدا کردن کار در کانادا داشته باشید. چون اغلب کارفرماهای کانادایی این مشاغل را به کسانی می‌دهند که شهروندی این کشور را داشته باشند. اما به دست آوردن یکی از این شغل‌ها غیرممکن نیست! فقط باید تلاش کنید تا بتوانید یکی از شغل‌های تخصصی یا جنرال و عمومی کانادا را به دست بیاورید و در این کشور کسب درآمد کنید.

اما برای افراد متخصص همیشه راه کار و فعالیت در کانادا باز است و اگر در حوزه خاصی تخصص داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید در شرکت‌های کانادایی استخدام شوید.

اگر درباره دریافت شغل در کانادا سوالی دارید، با کانادا اپلای تماس بگیرید و از راهنمایی مشاورین ما بهره‌مند شوید. مشاورین متخصص کانادا اپلای کمکتان می‌کنند تا بهترین کار را  درکانادا پیدا کنید و در درآمد مناسبی داشته باشید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست

نظرات کاربران

درخواست مشاوره رایگان (سریعا با شما تماس میگیریم)