دانشگاه منیتوبا

University of Manitoba

DLI:O19091528512
واقع در: Winnipeg, Manitoba
نوع موسسه : University
رتبه: -17
دوره‌ها: دوره
تعداد دانشجو: +30000 نفر
وب‌سایت http://umanitoba.ca

فهرست مطالب

معرفی دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا بزرگترین دانشگاه استان منیتوبا و هفدهمین دانشگاه بزرگ کشور کانادا است. این دانشگاه در شهر وینیپگ، مرکز استان منیتوبا واقع شده است. پردیس اصلی دانشگاه در فورت گری در قسمت جنوبی وینیپگ قرار دارد و بقیه پردیس های آن در سطح شهر وینیپگ پخش شده اند. دانشگاه منیتوبا در سال 1877 میلادی به عنوان اولین دانشگاه غرب کانادا تأسیس شد، البته موقعیت جغرافیایی این دانشگاه نزدیک مرکز کانادا است.

این دانشگاه بیش از 100 برنامه مختلف در مقاطع گوناگون به دانشجویان ارائه می کند، بیش از 60 برنامه در مقطع کارشناسی و بقیه در سایر مقاطع ارائه می شوند. حدود 13 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که از بیش از صد کشور مختلف جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند.

دانشگاه منیتوبا 19 کتابخانه دارد که در مجموع بیش از 5/2 میلیون جلد کتاب در آن ها نگهداری می شود. دانشگاه سنت بونیفیس، کالج سنت جانز، کالج سنت پائول، کالج سنت آندرو و کالج یونیورسیتی زیر نظر این دانشگاه فعالیت می کنند.

 

رتبه یا رنک جهانی دانشگاه منیتوبا

رتبه جهانی در رتبه بندی QS : 650-601

رتبه جهانی در رتبه بندی تایمز 400-351

 

شرایط تحصیل در دانشگاه منیتوبا

متقاضیان باید مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشند یا دانش آموز سال دوازدهم باشند، برای آن دسته از متقاضیان که طول مدت تحصیلات آن ها 11 سال بوده باید مدرک پیش دانشگاهی نیز ارائه شود.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید دیپلم متوسطۀ دوازده ساله داشته باشید، متقاضیان نظام قدیم آموزشی که دیپلم خود را پس از یازده سال تحصیل دریافت کرده اند نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی هم دارند.

اما شرایط کلی پذیرش تحصیلی در این دانشگاه به قرار زیر است:

 

پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکترا

مدرک کارشناسی (برای مقطع ارشد) و کارشناسی ارشد (برای مقطع دکترا) متقاضیان باید حداقل معدل B که معادل 14 از 20 است را در دو سال آخر تحصیلات خود به دست آورده باشند.

مدرک زبان انگلیسی متقاضیان باید نمره 5/6 در آزمون آیلتس یا نمره 86 در آزمون تافل به همراه حداقل نمره 20 در هر چهار مهارت را کسب کرده باشند. نتایج برخی دیگر از آزمون های بین المللی زبان از جمله آزمون پی تی ای نیز قابل قبول است.

سایر مدارک در برخی برنامه ها ممکن است مدارک دیگری از جمله نتیجه آزمون جیمت یا جی آر ای، پورتفولیو، پروپوزال یا مدارک دیگری نیز از شما خواسته شود.

برای پذیرفته شدن در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه منیتوبا، معدل دو سال آخر تحصیلات متقاضیان باید حداقل B (معادل 14 از 20 برای ایران) باشد. حداقل نمره زبان تعیین شده برای پذیرش در این مقاطع مانند مقطع کارشناسی نمره 5/6 در آزمون آیلتس یا نمره 86 در آزمون تافل به علاوه حداقل نمره 20 در هر چهار مهارت است. دانشگاه نتایج برخی دیگر از آزمون های بین المللی زبان از جمله آزمون پی تی ای  را نیز می پذیرد.

در برخی برنامه های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی مدارک دیگری نظیر نتایج آزمون جی آر ای یا جیمت نیز از داوطلبان خواسته می شود، برای اطلاع از شرایط دقیق هر برنامه باید به سایت دانشگاه بروید و به صفحه برنامه مورد نظر مراجعه کنید. 

 برای پذیرفته شدن در برنامه های مقطع دکترا و همچنین برخی از برنامه های مقطع کارشناسی ارشد باید تا هنگام اپلای استاد راهنمای خود را پیدا کرده باشید. البته در مورد اکثر برنامه های کارشناسی ارشد نیازی به تعیین استاد راهنما ندارید. برای بررسی این که آیا هنگام اپلای نیاز به استاد راهنما دارید یا خیر، باید به صفحه برنامه مورد نظر مراجعه کنید.

 

نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

1. تافل (iBT): حداقل نمره قبولی تافل 86 است که در عین حال نمره مورد نیاز هرکدام از مهارت‌ها 20 است.

2. IELTS: نمره قبولی برای آیلتس 6.5 است، به شرطی که نمره هیچکدام از 4 مهارت، کمتر از 6 نباشد.

حداقل نمره زبان مورد نیاز برای برنامه های ارائه شده در دانشکده های حقوق و دندانپزشکی بالاتر است.

 

شهریه و هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه منیتوبا

شهریه دانشجویان مقطع کارشناسی

شهریه دانشجویان بین المللی (برای 30 واحد) 14800  تا 27200 دلار کانادا در سال 

شهریه دانشجویان کانادایی (برای 30 واحد) 4400  تا 23500  دلار کانادا در سال 

هزینه کتاب 1500 دلار کانادا در سال

سایر هزینه ها  1500 دلار کانادا در سال

 

 • شهریه دانشجویان مقاطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی شهریه دانشگاه منیتوبا برای رشته های مختلف متفاوت است. پایین ترین شهریه مربوط به رشته های ارائه شده در دانشکده علوم انسانی و بالاترین شهریه برای دانشجویان بین المللی مربوط به رشته حقوق و برای دانشجویان کانادایی مربوط به رشته دندانپزشکی است. شهریه دانشجویان بین المللی در بیشتر رشته ها تقریباً بیش از سه برابر شهریه شهروندان کانادا یا دارندگان کارت اقامت دائم این کشور است. دانشجویان خارجی نمی توانند در برخی رشته ها نظیر پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت دندان، داروسازی و علوم توانبخشی تحصیل کنند.

مبالغ شهریه ارائه شده در جدول بالا به ازای سی واحد ساعت در طول سال تحصیلی محاسبه شده است. دانشجویان باید هر سال حدود 3 هزار دلار نیز برای هزینه های دیگر از جمله هزینه کتاب، بیمه پزشکی و دندانپزشکی، بلیط حمل و نقل عمومی، عضویت در باشگاه های ورزشی و سایر هزینه های جانبی کنار بگذارند. هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه نیز سالانه بین 7400 تا 13800 دلار کانادا است.

 • شهریه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • شهریه دانشجویان بین المللی در مقطع ارشد 12 هزار دلار کانادا برای دو سال 
 • شهریه دانشجویان کانادایی در مقطع ارشد 6 هزار دلار کانادا در سال 
 • شهریه دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا 35 هزار دلار کانادا برای چهار سال 
 • شهریه دانشجویان کانادایی در مقطع دکترا 16 هزار دلار کانادا در سال 
 • هزینه کتاب 1500 دلار کانادا در سال
 • سایر هزینه ها 1500 دلار کانادا در سال

شهریه دانشجویان در مقطع ارشد برای بیشتر رشته ها در مجموع دو سال  12154 دلار کانادا می شود، البته از این مبلغ دانشجویان باید 11325 دلار آن را در سال اول بپردازند، برای سال دوم تنها 829 دلار کانادا به عنوان شهریه از دانشجویان اخذ می شود. در مقطع دکترا دانشجویان برای سال های اول، دوم و سوم تحصیل باید 11325 دلار کانادا بپردازند، برای سال چهارم تنها 829 دلار کانادا از دانشجویان شهریه گرفته می شود. البته شهریه تحصیل در برخی دیگر از رشته ها نظیر دندانپزشکی، پرستاری، روانپزشکی، معماری، شهرسازی، طراحی داخلی، هنرهای زیبا و رشته های بازرگانی و مدیریتی و غیره بیشتر از مبلغ عنوان شده است.

 

زمان ثبت نام در دانشگاه منیتوبا

اگر مایل اید برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام کنید، باید به آخرین مهلت ارسال مدارک توجه داشته باشید. به طور معمول آخرین مهلت برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی متغیر است، اما برای دریافت پذیرش دوره کارشناسی باید به این ترتیب اقدام کنید: 

 • آخرین مهلت ارسال مدارک برای ترم تابستان: اول آپریل
 • آخرین مهلت ارسال مدارک برای ترم پاییز: اول آگوست
 • آخرین مهلت ارسال مدارک برای دوره بهار: اول دسامبر

بورسیه تحصیلی دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا سالانه، 70 هزار دلار به عنوان بورسیه تحصیلی و فاند برای دانشجویان کانادایی و خارجی در نظر می‌گیرد. برخی از این اسکولارشیپ‌ها را لیست کرده‌ایم:

1. جایزه ورودی: برای دریافت این جایزه، نیاز به ارسال درخواست نیست و سیستم جامع دانشگاه با توجه به شایستگی‌ها، افراد را انتخاب می‌کند. برای دریافت این جایزه، باید حداقل 85% شایستگی‌های مورد نظر را داشته باشید. 

2. اسکولارشیپ Schulich leader

3. جوایز ورزشی: این جایزه از 375 دلار شروع می‌شود و می‌تواند شهریه کامل را هم پوشش دهد. اما برای دریافت این جایزه، باید مقام ورزشی داشته باشید و یا عضو تیم دانشگاه باشید. 

 

دانشکده های دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا 22 دانشکده دارد که اکثر آن ها علاوه بر مقطع کارشناسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز فعالیت می کنند. دانشکده های این دانشگاه عبارت اند از:

دانشکده علوم غذایی

دانشکده محیط زیست، زمین و منابع طبیعی

دانشکده پرستاری

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم توانبخشی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده آموزش

دانشکده معماری

دانشکده مهندسی

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشکده مدیریت اوقات فراغت

دانشکده علوم

دانشکده خدمات اجتماعی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده بازرگانی

دانشکده موسیقی

دانشکده پزشکی

دانشکده حقوق

دانشکده هنر

دانشکده علوم بهداشتی

دانشکده کشاورزی

دانشکده بهداشت دندان

دانشکده بوم شناسی

 

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
9/1/2021
3/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
12/1/2021
5/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
4/1/2022
10/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (0)

  نمایندگی این دانشگاه به زودی اخذ می گردد و برنامه های این دانشگاه جهت اقدام به سایت کانادا اپلای اضافه خواهد شد

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ